אוגוסט עבר וחלף לו כמו חלום ובאופן מפתיע כמו חלום מתוק ולא חלום בלהות כמו שדמיינתי לעצמי.. איך קרה הנס הזה? היו כמה גורמים משמעותיים בתהליך…

אז איך שרדנו את  אוגוסט?

קודם כל תכנון!

אי שם בשלהי חודש יוני כשעוד הייתי אופטימית ראיתי בעיני רוחי את החופש הגדול כתקופה קסומה ומיוחדת בה כל המשפחה תהנה יחד מהחופש בלי להוציא יותר מידי כסף. בניתי לו"ז מפורט עם פעילויות חינמיות לאחר הצהרים, הזמנתי כרטיסים להצגות, קניתי חומרי יצירה במאות שקלים והכי חשוב סיכמתי עם סבא וסבתא שיבואו לשמור על הילדים. הכל נראה בשליטה בזמנו.

אוגוסט הגיע

מיכל יצאה ראשונה לחופש, הכנו יחדיו את רשימת החלומות שלנו לקיץ וחלמנו כיצד כולן יוגשמו. היום הראשון לחופשה היה נהדר, אני הייתי איתה כל היום, עברנו מאטרקציה לאטרקציה ובצהרים אספנו את הקטן מהגן לבילוי משותף. ביום השני אבא שלי בילה איתה, ביקרו יחד את סבתא שלי והשמחה הייתה גדולה. סוף סוף חופש.

אמריקה

כך התקדמו להם הימים עד לשיא השיאים- סבא וסבתא מגיעים מאמריקה! נרגשים הכנו שלטים וקנינו פרחים.  אלכס ומיכל נסעו לשדה התעופה להביא אותם: כמה חיכינו להם, שנה שלמה שלא התראינו, הם גרים בטקסס, אנחנו בירושלים והנה הם מגיעים, ההתרגשות מרובה. מיכל הייתה בת 3 וחצי כשהתראו באוגוסט שעבר ויהונתן היה בן כמעט שנה. גדלו מאז, מיכל עולה לגן חובה ויהונתן כבר הולך ומדבר (לפחות ככה זה נשמע אבל אף אחד לא לגמרי מבין מה הוא אומר).

יהונתן מצטרף לחגיגה

סבא וסבתא הגיעו והילדים בחופש הגדול, אמאבא הולכים לעבודה והם נשארים יחד בבית, זה מתכון בטוח לכמה אירועים מצחיקים. אז קודם כל הנה כמה כללי יסוד איך לצלוח את אוגוסט בשלום (זוכרים שאמרתי בהתחלה שהייתי אופטימית בחודש יוני? באוגוסט האופטימיות נוטה איכשהוא להתפוגג קלות):

1. סדר יום מובנה וחכם: למשל פעילות בוקר בחוץ כאשר המזג אויר עדיין נעים. אחכ חוזרים הביתה לאכול ארוחת בוקר ומנוחה, צפיה בסרט או משהו כזה ובצהרים יצירה/גן שעשועים בהתאם למזג אויר, ארוחת ערב ולמיטה.

2. חשוב לזכור לשחרר ולהבין שזה חופש גדול והילדים יראו יותר מידי טלויזיה ויאכלו יותר מידי ממתקים ומצד שני לנסות כן לשמור על סוג של שגרה מבחינת שינה וארוחות מאחר שהשגרה מרגיעה את הילדים (וגם את המבוגרים).

3. מצלמה חכמה- הרי  הדור שלנו מחובר כל היום למסך, רגיל להתעדכן און ליין בכל דבר וכל הזמן. אז למה לא להתעדכן במה שקורה עם הילדים? מה הם עושים, האם חם  או נעים, מה הם שומעים או במה הם צופים?  והדבר הכי טוב בעיני הוא שניתן אפילו לדבר עם הילדים דרך המצלמה כך שלמרות שאנחנו בעבודה והם בבית-  אנחנו יודעים בדיוק מה קורה בכל רגע (וכמובן לא מפספסים את כל האירועים המרגשים) והילדים יודעים שאנחנו שם אם הם צריכים אותנו. גאוני לא? 

מה הולך פה?

סבא, סבתא (בני 70 כמעט) ושני ילדודס מלאים באנרגיה לבד בבית באוגוסט זה מתכון בטוח לכמה אפיזודות משעשעות, החלטת לשתף אתכם בכמה דברים שקלטתי בעדשת המצלמה – למשל סבא שמטפל בילדים במסירות אבל גם אוהב להראות להם תוכניות באייפד:

וזה שהילדים שיחקו ממש יפה:

ואכלו:

13951011_10154136911574584_422385965_o

אפילו גיליתי בוקר אחד שכמו כל משפחה רוסית טובה, גם לנו יש דוד בסלון 😉:

13950786_10154136914089584_1031876600_o

בשורה התחתונה, מה שבאמת באמת עזר שאוגוסט יעבור בקלות- לקחת נשימה עמוקה, לתת לילדים להנות עם סבא ובבתא, להזכר שזה בעצם גם הקיץ שלנו, המבוגרים וחשוב שגם אנחנו נהנה. לנסות לבחור את הפעילויות אח"צ יחד ואם אפשר אז לצאת לבד מידי פעם. כן כן..רק ההורים!