בפוסט הקודם סיפרתי שאני מתכננת לתפור ליהונתן תחפושת לפורים בעצמי. אז עוד לא עשיתי את זה בגלל שיש בעיה אחת קטנה: עד לרגע זה לא ידעתי לתפור, או יותר נכון, המכונת תפירה הפחידה אותי!

הכל התחיל אי שם בכיתה ה' בשיעור מלאכה, שאלו מי רוצה ללמוד לתפור ומי רוצה לנגר. חשבתי לעצמי שמסור זה קצת מסוכן ומכונת תפירה כבר ראיתי אצל סבתא שלי אז יאללה, כמה קשה זה יכול להיות?

קפצתי למים ובסופו של הקורס תפרתי כרית! אחסוך מכם את התיאורים הקשים, אבל בואו נגיד שהדבר השחור לבן שהכנתי לא ממש הזכיר כרית (אלא אם אתם אוהבים את הכריות שלכם מחודדות ומלאות חורים).

Fotolia_50031705_XS-300x200

קפיצה להווה, פורים מתקרב ואני רוצה לתפור ליהונתן תחפושת, לא יודעת איך מתמודדים עם הדבר הזה שנקרא מכונת תפירה ונראה לי שיהיה מאתגר לתפור תחפושת שלמה עם מחט וחוט. חוץ מזה שסביר להניח שזה לא יצא מושלם.מה עושים? איך מתגברים על החששות? התקשרתי לחברתי המעצבת ויקי ספיר שהציעה לי פתרון- סדנת תפירה וטכניקות למתחילות. הסדנה מיועדת למי שיש ידע מוקדם חלקי וגם למי שאין לו היכרות עם העולם הזה. 

יאללה נרשמתי! הגעתי הבוקר לביתה של ויקי, בהתרגשות מהולה בחשש (זוכרים את הכרית המחודדת ומלאת החורים?). היו שם עוד 5 אמהות שרצו, בדיוק כמוני, ללמוד איך תופרים. ויקי התחילה לתאר ולהסביר. מסתבר שאנחנו הולכות ללמוד הרבה טריקים שיעזרו לנו לתפור ישר ובמהירות (הרי ביננו, כולנו רוצים לצאת עם מוצר גמור ויפה כמה שיותר מהר). הרגשתי איך אני מתמלאת בטחון ויודעת שגם אם לא אבין או לא אצליח, ויקי שם לעזור. בחרתי בדים יפים, לקחתי את הבד והתחלתי לעבוד, בהתחלה זה היה פשוט יחסית: סימנתי וגזרתי ואז הגיע הרגע..התחלתי לתפור.

IMG-20160312-WA0012

מה אגיד לכם, לא האמנתי שאצא עם כל כך הרבה ידע מסדנה קצרה וממוקדת (האמת שנשארתי קצת מעבר לזמן המתוכנן אבל זה כי אני ממש אוהבת את ויקי וגם כי לקח לי זמן לתפור את הסיומת אבל ששש..לא לגלות). אבל כן, יצאתי משם עם ידע רציני, הפתעות שוות שויקי מחלקת לכל משתתפת וכמובן עם תיק מקסים למיכלי שלי!

IMG_20160311_123257

אז מה יהיה עם התחפושת ליהונתן? אני אופטימית ולמזלי הסדנא של ויקי כוללת תמיכה והדרכה צמודה למשך שנה.

לסיום, רציתי לספר לכם שבמסגרת ההכנות שלי לפורים, ביום שלישי הקרוב אני הולכת להשתתף  בסדנת אפייה- משלוחי מנות, אולי סוף סוף אלמד איך לאפות אוזני המן, טראפלס ועוד דברים טעימים במיוחד למשלוחי המנות שלי  (וגם מקווה ללמוד משהו על אפיה ללא גלוטן מאחר והבת שלי לא אוכלת גלוטן למוצרי חלב אבל זה כבר נושא לפוסט אחר).

FB_IMG_1457854717154