כל מי שאי פעם גידל בנות, בעיקר בנות בגיל הרך מכיר את השגעת שסביב פורים (השגעת של האמהות כמובן, לא של הילדות). זה מתחיל בחודש ינואר פחות או יותר והמהדרין מתחילות לתכנן עוד בחודשי הקיץ החמים.

מה יש כל כך הרבה לתכנן אתם שואלים? תלוי בחברה בה אתם נמצאים, ישנן האמהות המשקיעות אשר תופרות את התחפושת מבעוד מועד, קונות בדים, סרטים, מכינות בגדי גוף מיוחדים ובסופו של דבר מגיעות לחג עייפות ומעולפות קלות.

ישנן האמהות אשר מעדיפות לרכוש תחפושת והיום נהוג לרכוש מחו"ל ולכן יש לעשות זאת זמן רב מראש (ולקחת בחשבון שהמידות אינן קשורות למציאות ולרוב תגיע תחפושת שתתאים לבובה ולא לילדה).

אני נמצאת במקום טוב באמצע…קונה מחו"ל ומהארץ תחפושות ליום יום (אצלנו פורים הוא ממש לא יום אחד בשנה) ומנסה להכין תחפושת בעצמי לפורים בהנחיית של ויקי ספיר האחת והיחידה (תחזיקו אצבעות).

מאחר והילדה משנה את דעתה כל שני וחמישי, הכנתי שאלון קצר ובו 3 שאלות חובה בדרך לתחפושת הנסיכות האולטימטיבית:

1. איזו נסיכה היא הכי אוהבת? אלזה, סופיה, סינדרלה?

2. איזה צבע היא הכי אוהבת? ורוד, סגול, צהוב?

3. למה את/ה היית רוצה שהילדה תתחפש?

עכשיו קחו את תשובה מספר שלוש ותשכחו ממנה, זה באמת לא רלוונטי.

מה שבאמת חשוב זה שלתחפושת תהיה מחוברת חצאית טוטו, אם אפשר נצנצים בכמות לא הגיונית ועדיף גם גלימה של אלזה (כן, זה לא משנה איזה נסיכה או צבע היא אוהבת, בסופו של דבר כולן רוצות להיות אלזה).

מיכל שלי ביקשה להתחפש לשלגיה (כמו שרואים בתמונה- תודה לטרנדי קידס, המעצבת צליל שקד והצלם קובי אלוני) ואח"כ החליטה שהכי טוב זה אננס!!

12803218_10153738780719584_6071406222263322810_n

אבל ליתר בטחון קניתי לה…נו תנחשו- תחפושת של אלזה:

תחפושת אלזה

לסיום רציתי גם להדגיש שכדאי גם לחשוב מה עושים אם אחרי כל הטרחה הילדים לא רוצים להתחפש? פה תמצאו את כל התשובות:

הילד לא רוצה להתחפש? 4 עקרונות של הורה צריך לדעת